Leantec-LRA917-6-6A-Y
Specifications
| Brand | Leantec |
| Model | LRA917-6-6A-Y |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 6.0 kg |
| Reach | 917 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 60 kg |
The Leantec LRA917-6-6A-Y robot is a 6-axis robot arm, it offers a 6 kg payload and 917 mm of reach. The repeatability of the Leantec LRA917-6-6A-Y robot is 0.03 mm and the robot weight is approximately 60 kg.
Common applications of the Leantec LRA917-6-6A-Y include: Dispensing, Remote TCP, Welding.
The Leantec LRA917-6-6A-Y is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the Leantec LRA917-6-6A-Y.
Browse the full RoboDKlibrary.