KUKA KR5 scara R350 Z200
Specifications
| Brand | KUKA |
| Model | KR5 scara R350 Z200 |
| Type | Scara Robot |
| Axes | 4 |
| Payload | 5.0 kg |
| Reach | 350 mm |
| Repeatability | 0.015 mm |
| Weight | 20 kg |
The KUKA KR5 scara R350 Z200 robot is a 4-axis SCARA robot, it offers a 5 kg payload and 350 mm of reach. The repeatability of the KUKA KR5 scara R350 Z200 robot is 0.015 mm and the robot weight is approximately 20 kg.
Common applications of the KUKA KR5 scara R350 Z200 include: Assembly, Material Handling.
The KUKA KR5 scara R350 Z200 is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the KUKA KR5 scara R350 Z200.
Browse the full RoboDKlibrary.