KUKA KR10 scara R850 Z300
Specifications
| Brand | KUKA |
| Model | KR10 scara R850 Z300 |
| Type | Scara Robot |
| Axes | 4 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 850 mm |
| Repeatability | 0.025 mm |
| Weight | 50公斤 |
The KUKA KR10 scara R850 Z300 robot is a 4-axis SCARA robot, it offers a 10 kg payload and 850 mm of reach. The repeatability of the KUKA KR10 scara R850 Z300 robot is 0.025 mm and the robot weight is approximately 50 kg.
Common applications of the KUKA KR10 scara R850 Z300 include: Assembly, Material Handling.
The KUKA KR10 scara R850 Z300 is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the KUKA KR10 scara R850 Z300.
Browse the full RoboDKlibrary.