KUKA KR 60 L30 HA
Specifications
| Brand | KUKA |
| Model | 基米-雷克南60翻译哈 |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 2429 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 679 kg |
The KUKA KR 60 L30 HA robot is a 6-axis robot arm, it offers a 30 kg payload and 2429 mm of reach. The repeatability of the KUKA KR 60 L30 HA robot is 0.05 mm and the robot weight is approximately 679 kg.
Common applications of the KUKA KR 60 L30 HA include: Additive Manufacturing, Assembly, Dispensing, Finishing, Material Handling, Palletizing, Remote TCP.
The KUKA KR 60 L30 HA is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the KUKA KR 60 L30 HA.
Browse the full RoboDKlibrary.