KUKA KR 5 sixx R850
Specifications
| Brand | KUKA |
| Model | 基米-雷克南5 sixx R850 |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 5.0 kg |
| Reach | 855 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 29 kg |
The KUKA KR 5 sixx R850 robot is a 6-axis robot arm, it offers a 5 kg payload and 855 mm of reach. The repeatability of the KUKA KR 5 sixx R850 robot is 0.03 mm and the robot weight is approximately 29 kg.
Common applications of the KUKA KR 5 sixx R850 include: Dispensing, Remote TCP, Welding.
The KUKA KR 5 sixx R850 is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the KUKA KR 5 sixx R850.
Browse the full RoboDKlibrary.