KUKA KR 5 arc HW
Specifications
| Brand | KUKA |
| Model | KR 5 arc HW |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 5.0 kg |
| Reach | 1423 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 126 kg |
The KUKA KR 5 arc HW robot is a 6-axis robot arm, it offers a 5 kg payload and 1423 mm of reach. The repeatability of the KUKA KR 5 arc HW robot is 0.04 mm and the robot weight is approximately 126 kg.
有限公司mmon applications of the KUKA KR 5 arc HW include: Additive Manufacturing, Dispensing, Remote TCP, Welding.
The KUKA KR 5 arc HW is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparator找到类似的机器人KUKA KR 5弧HW。
Browse the full RoboDKlibrary.