KUKA KR 210 R3300 K ultra
Specifications
| Brand | KUKA |
| Model | KR 210 R3300 K ultra |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 210 kg |
| Reach | 3301 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1214 kg |
The KUKA KR 210 R3300 K ultra robot is a 6-axis robot arm, it offers a 210 kg payload and 3301 mm of reach. The repeatability of the KUKA KR 210 R3300 K ultra robot is 0.06 mm and the robot weight is approximately 1214 kg.
常见的应用程序库卡基米-雷克南210 R3300 K的侮蔑ra include: Additive Manufacturing, Assembly, Dispensing, Finishing, Material Handling, Palletizing, Remote TCP.
The KUKA KR 210 R3300 K ultra is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the KUKA KR 210 R3300 K ultra.
Browse the full RoboDKlibrary.