Han's E05-L
Specifications
| Brand | Han's |
| Model | E05-L |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 3.5 kg |
| Reach | 950 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 26 kg |
汉族的E05-L机器人is a 6-axis robot arm, it offers a 3.5 kg payload and 950 mm of reach. The repeatability of the Han's E05-L robot is 0.03 mm and the robot weight is approximately 26 kg.
Common applications of the Han's E05-L include: Dispensing, Remote TCP, Welding.
The Han's E05-L is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the Han's E05-L.
Browse the full RoboDKlibrary.