ABB IRB 6700-150/3.20 LeanID
Specifications
| Brand | ABB |
| Model | IRB 6700-150/3.20 LeanID |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 150 kg |
| Reach | 3200 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1280 kg |
AB的B IRB 6700-150/3.20 LeanID robot is a 6-axis robot arm, it offers a 150 kg payload and 3200 mm of reach. The repeatability of the ABB IRB 6700-150/3.20 LeanID robot is 0.06 mm and the robot weight is approximately 1280 kg.
Common applications of the ABB IRB 6700-150/3.20 LeanID include: Additive Manufacturing, Assembly, Dispensing, Finishing, Material Handling, Palletizing, Remote TCP.
AB的B IRB 6700-150/3.20 LeanID is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the ABB IRB 6700-150/3.20 LeanID.
Browse the full RoboDKlibrary.