ABB IRB 6400 2.4 120
Specifications
| Brand | ABB |
| Model | IRB 6400 2.4 120 |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 120 kg |
| Reach | 2400 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 2230 kg |
的ABB IRB 6400 2.4 120 robot is a 6-axis robot arm, it offers a 120 kg payload and 2400 mm of reach. The repeatability of the ABB IRB 6400 2.4 120 robot is 0.1 mm and the robot weight is approximately 2230 kg.
Common applications of the ABB IRB 6400 2.4 120 include: Additive Manufacturing, Assembly, Dispensing, Finishing, Material Handling, Palletizing, Remote TCP.
的ABB IRB 6400 2.4 120 is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the ABB IRB 6400 2.4 120.
Browse the full RoboDKlibrary.