ABB IRB 360-1/800 4D
Specifications
| Brand | ABB |
| Model | IRB 360-1/800 4D |
| Type | Delta Robot |
| Axes | 4 |
| Payload | 1.0 kg |
| Reach | 400 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 120 kg |
The ABB IRB 360-1/800 4D robot is a 4-axis Delta robot, it offers a 1 kg payload and 400 mm of reach. The repeatability of the ABB IRB 360-1/800 4D robot is 0.04 mm and the robot weight is approximately 120 kg.
360 - 1/8 ABB IRB的普遍应用00 4D include: Material Handling.
The ABB IRB 360-1/800 4D is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the ABB IRB 360-1/800 4D.
Browse the full RoboDKlibrary.