2600年ABB IRB id-15/1.85
Specifications
| Brand | ABB |
| Model | IRB 2600ID-15/1.85 |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1850 mm |
| Repeatability | 0.026 mm |
| Weight | 276 kg |
The ABB IRB 2600ID-15/1.85 robot is a 6-axis robot arm, it offers a 15 kg payload and 1850 mm of reach. The repeatability of the ABB IRB 2600ID-15/1.85 robot is 0.026 mm and the robot weight is approximately 276 kg.
Common applications of the ABB IRB 2600ID-15/1.85 include: Additive Manufacturing, Dispensing, Remote TCP, Welding.
The ABB IRB 2600ID-15/1.85 is manufactured by2022世界杯南美区预选赛 .
Use thisrobot comparatorto find similar robots to the ABB IRB 2600ID-15/1.85.
Browse the full RoboDKlibrary.